Чому ти ненавидиш свою роботу

Чому ти ненавидиш свою роботу

За роки божевільних вечірок і написання курсових в останню мить ти примудрився закінчити університет. Тепер ти навіть працюєш на роботі і отримуєш за це гроші. Правда, щастя від цього ніякого. Тебе дратує професія, яку ти вибрав, і ти нудьгуєш на робочому місці. Ось чому:

Ти занадто швидко поступив в університет


Так влаштовано наше суспільство: ти зобов'язаний закінчити школу, не роблячи ніяких перерв, окрім літніх канікул, а потім відразу ж поступити в університет. Інакше тебе тут же запишуть в невдахи і перестануть тебе поважати. Тому якнайскоріше тобі треба піти в університет і отримати диплом за фахом, яка колись давно трохи тебе цікавила. Само собою, більшість людей в 17 років поняття не мають, чим вони хочуть займатися в майбутньому.

Що робити:

Візьми передих. Якщо дозволяє фінансове положення, відволікнися де-небудь на рік і спробуй себе в різних нових і незвичайних для тебе професіях. Досліджуй свої інтереси і схильності.

Ти боїшся робити те, що хочеш

Ти працюєш на роботі, яка тобі не подобається, тому що занадто боїшся робити речі, які любиш. У більшості з нас є схильності: хтось любить писати, хтось — грати музику, хтось — ходити в гори. Тобі день у день твердили, що занадто важко буде заробляти гроші у такий спосіб. Важко стати відомим музикантом або письменником. Тому ти ніколи не розвивав свої творчі здібності, а захоплення ніколи не переростало масштаби хобі, і ти завжди робив безпечніший вибір роботи.

Що робити:

Не боятися і хоч би спробувати робити щось, що тобі подобається. Прислухайся до себе. Ти завжди зможеш відновитися в університеті і продовжити освіту, особливо коли тобі ще не перевалило за 30. Набагато важче піти з безпечної роботи, на якій ти орав декілька років, щоб платити по усіх своїх рахунках, до того ж, від твоїх доходів вже хтось залежить. Якщо так воно і є, розвивайся паралельно нудним будням — але розвивайся.

Ти боїшся залишитися без грошей


Якщо ти перестанеш заробляти, доведеться з'їжджати зі знімного житла, шариться по сміттєвих контейнерах у пошуках їжі і відрощувати довгу брудну шевелюру. Тепер ти в пастці. Ти отримав спеціальність, яка тобі не подобається, і продовжуєш працювати, тому що інакше перетворишся на банкрота.

Що робити:

Повезло людям, які вірно вибрали професію. Якщо ти не з їх числа, тобі удвічі не повезло. По-перше, ти даремно згаяв час, а по-друге, ти не умієш заробляти гроші ніяким іншим способом. Рішенням могла б стати друга освіта. На нього йтимуть засоби, зате потім тобі не потрібно буде мучитися. Вкладення, що стоїть.

Ти не піднімаєшся по кар'єрних сходах

Це справжній бич нашого покоління. Вирощені на кліпах і телебаченні в цілому, ми звикли отримувати що хочемо, як тільки подумаємо про це. Викачати кіно? Будь ласка. Знайти відповідь на будь-яке питання? Для цього є Гугл. Те ж саме відноситься і до роботи. Ти отримав освіту і почав працювати в компанії, але не відчуваєш інтересу. Тобі хочеться більше влади і відповідальності прямо зараз.

Що робити:

Немає іншого рецепту, окрім як бути терплячим і багато працювати. Для нас терпіння стало забутою якістю на зразок цнотливості, яка у наш час недоречно. Нам здається, що ми вже всього заслужили: і підвищення, і відповідальності, щоб звалити на себе ще більше відповідальності. Кращий спосіб піднятися по кар'єрних сходах — робити більше, ніж від тебе чекають. Потрібно показати, що ти заслуговуєш підвищення, а не чекаєш його просто так. Ще один варіант — працювати в маленьких фірмах, де від однієї посади до іншої тебе відділяє менша кількість кроків. У маленьких компаніях і ієрархія простіша, а над тобою менше начальників.

Ти не міняєш світ


Колись давно у тебе були високі ідеали, і ти хотів змінити світ на краще. Але твій стіл на роботі не дає тобі для цього ні часу, ні можливості для подвигу, і тобі доведеться змиритися: світ сам по собі, а ти сам по собі.

Що робити:

Доведеться шукати роботу в компаніях, що пропагують ті ж цінності, що актуальні для тебе: там ти зможеш щось змінити. У великих організаціях є спеціальні відділи, які займаються, скажімо, питаннями екології — теж твій варіант. На своєму робочому місці ти можеш проявити ініціативу і пропагувати те, що вважаєш за правильне. Може, навіть щось невелике, не обов'язково переконувати колег з місця в кар'єр стати пацифістами. Не чекай, що хтось інший проявить ініціативу: тобі буде ще приємніший, якщо ти зробиш все сам.


Надрукувати