Які камені насправді є магічними?

Які камені насправді є магічними?

Більшість джерел, що розповідають про властивості коштовних і напівкоштовних каменів, стверджують, що практично усі подібні камені мають магічну силу. Насправді це не зовсім так. Так, багато каменів мають певні фізичні властивості, здатні впливати на людину. Але далеко не кожен з них здатний впливати на нашу психічну енергію. Ось декілька видів каменів, що відносяться до цієї групи.

Авантюрин не даремно носить таку назву: він дійсно робить своїх власників авантюристами! Людина, яка носить цей камінь, стає азартною, здатною на зухвалі і ризиковані вчинки. Небажано дарувати його тим, хто і такий азартний, гравцям. Авантюрин здатний допомогти людям, які занадто боязкі і безініціативні.


Обсидіан оберігає від поганих намірів, страхів, негативних нав'язливих ідей. Він може допомогти залежним від азартних ігор, алкоголю, наркотиків. Загалом, обсидіан бореться з темним початком в людині. Дітей він позбавляє від звички брехати або красти. Тим, хто злиться, рекомендується крутити в руках обсидіанові чотки.

Гематит часто називають чорними перлами. Він одночасно є потужним талісманом, амулетом і оберегом. До речі, ще одна назва гематиту - кровавик. Він позбавляє свого власника від нападів гніву, попереджає необдумані дії, дає упевненість в собі, почуття захищеності, а також дозволяє накопичувати енергію і найголовніше - впливати на інших людей.

Нерідко гематит називають каменем чорних магів. Насправді він захищає від злих сил, у тому числі і потойбічних, тому, наприклад, в середні віки маги і чаклуни займалися викликанням духів, надівши на палець перстень з кровавиком. Проте це швидше камінь цілителів і віщунів : він дозволяє розкривати таємниці природи. Якщо ж хтось захоче використати його на шкоду іншим, це може обернутися для нього великими неприємностями. Зате людям, далеким від окультного зайняття, гематит надає харизму, залучає до них увагу оточення. Гематит рекомендується носити сильним особам. Найкращий варіант - камінь в оправі з срібла.

Аметисту раніше приписувалася властивість оберігати від сп'яніння. Вважалося, що той, хто носить цей камінь, може вживати скільки завгодно спиртного, але при цьому не сп'яніє. Такою славою аметист був зобов'язаний своєму фіолетовому кольору, що асоціювався з вином.

Між тим, мудреці запевняли, що це швидше колір полум'я, а езотерики вважають, що існує зв'язок між фіолетовим кольором і духовним «я» людини. Камінь підходить людям творчих професій - письменникам, художникам, а також тим, хто захоплюється окультизмом.

Сапфир називають каменем вірності, скромності і цнотливості. Це також символ небесного куполу, роздуму і споглядання. В давнину сапфірами прикрашали себе жерці і священнослужителі. На сході його традиційно вважали скам'янілим напоєм богів, що дарує безсмертя. У ходу були сапфірові чаші, що нібито надавали особливі властивості будь-якому налитому в них вмісту.

Цей камінь має властивість стримувати і охолоджувати пристрасті, асоціюється з невинністю. Тому ще одна його назва - «камінь черниць». При цьому сапфір сприяє духовній дії на інших людей. Його рекомендується носити різним духовним учителям, гуру. Крім того, сапфір дарує людині мудрість, що допомагає йому досягати наміченої мети. Він також має силу амулета і оберега, зокрема, позбавляє від страхів, оберігає від зради і несправедливих обмов, судів. Вважається, що цей камінь відкриває будь-які двері, у тому числі допомагає звільнитися ув'язненим, сприяє кар'єрному і життєвому просуванню. Правда, є один нюанс: він допомагає лише тим, хто стоїть на шляху духовного розвитку. Якщо використати сапфір лише у власних егоїстичних цілях, то ніякого ефекту не досягнете. Носити сапфір краще всього у вигляді шийного кулона в золотій оправі.

Топаз в давнину вважався каменем, здатним впливати на оточення і викривати їх таємниці і інтриги. Тому його називали «каменем придворних», а у наш час звуть «каменем психологів». Дійсно, представники цієї професії нерідко носять прикраси з цим каменем. По Аюрведі, топаз здатний розпалювати пристрасть, а також зменшувати почуття страху, розвивати інтуїцію. На Сході він символізує духовне просвітлення, а індуси вірять, що рожевий топаз повертає втрачену надію.


Цікаво, що топазу приписували властивість утихомирювати буйство стихій. Тому моряки, вирушаючи в плавання, надівали прикраси з цим каменем. Езотерики вважають, що топаз дає слабким силу, а жінкам дарує красу, приносить багатство і визнання, дозволяє набути оптимістичного погляду на світ. Носити його рекомендується у вигляді золотого персня на вказівному пальці правої руки, або на шиї у вигляді кулона.


Надрукувати